LP5990TM-3.6/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LP5990TM-3.6/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
4-DSBGA
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.6V 200MA 4DSBGA
In magazzino : 1000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 75 µA
PSRR 55dB (10kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-DSBGA
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-WFBGA, DSBGA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.6V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 200mA