LP8345CLDX-3.3/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LP8345CLDX-3.3/NOPB
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6WSON
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
PSRR 55dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 500mA