Casa / Fixed Inductors / LSDND5050PKT2R2MM
minImg
LSDND5050PKT2R2MM
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSDND5050PKT2R2MM
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 3.6A 55 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.1A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55mOhm Max
Inductance 2.2 µH