Casa / Fixed Inductors / LSQBA251818T680M
minImg
LSQBA251818T680M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQBA251818T680M
Pacchetto:
1007
Descrizione:
FIXED IND 68UH 70MA 1.5 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 70 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm
Inductance 68 µH
Series LSQB
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.5MHz