Casa / Fixed Inductors / LSQBA321818T151M
minImg
LSQBA321818T151M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQBA321818T151M
Descrizione:
FIXED IND 150UH 105MA 3.2OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 105 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm
Inductance 150 µH
Package / Case 1207 (3218 Metric)
Frequency - Self Resonant 7MHz