Casa / Fixed Inductors / LSQEA201212T1R0M
minImg
LSQEA201212T1R0M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQEA201212T1R0M
Pacchetto:
0805
Descrizione:
FIXED IND 1UH 400MA 0.091OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm
Inductance 1 µH
Series LSQE
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz