Casa / Fixed Inductors / LSQEA251818T470M
minImg
LSQEA251818T470M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQEA251818T470M
Pacchetto:
1007
Descrizione:
FIXED IND 47UH 120MA 0.84OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 840mOhm
Inductance 47 µH
Series LSQE
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 11MHz