Casa / Fixed Inductors / LSQMB201616T100J
minImg
LSQMB201616T100J
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQMB201616T100J
Pacchetto:
0806
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 10UH 215MA 1.2 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 25 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 215 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm
Inductance 10 µH
Series LSQM
Type Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 27MHz