Casa / Fixed Inductors / LSQNA201616T6R8M
minImg
LSQNA201616T6R8M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQNA201616T6R8M
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0806
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 600MA 455MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 455mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series LSQN
Type Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 38MHz