Casa / Fixed Inductors / LSQNA251818T101K
minImg
LSQNA251818T101K
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQNA251818T101K
Descrizione:
FIXED IND 100UH 260MA 2.73OHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 60mA
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.73Ohm Max
Inductance 100 µH
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 9MHz