Casa / Fixed Inductors / LSQPB160807T100M
minImg
LSQPB160807T100M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQPB160807T100M
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0603
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 10UH 220MA 2.6 OHM SMD
In magazzino : 2900
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 170mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm Max
Inductance 10 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 45MHz