Casa / Fixed Inductors / LSQPB160807T150M
minImg
LSQPB160807T150M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQPB160807T150M
Descrizione:
FIXED IND 15UH 200MA 3.328OHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.328Ohm Max
Inductance 15 µH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz