Casa / Fixed Inductors / LSQPB160808T2R2M
minImg
LSQPB160808T2R2M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQPB160808T2R2M
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 280MA 550MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 715mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz