Casa / Fixed Inductors / LSQPB160808TR43M06
minImg
LSQPB160808TR43M06
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQPB160808TR43M06
Descrizione:
FIXED IND 430NH 1.1A 82 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 6 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 82mOhm
Inductance 430 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 740MHz