Casa / Fixed Inductors / LSQPB201210T470M
minImg
LSQPB201210T470M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSQPB201210T470M
Pacchetto:
0805
Descrizione:
FIXED IND 47UH 160MA 4.55OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 125mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.55Ohm Max
Inductance 47 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 7MHz