Casa / Fixed Inductors / LSRNJ10145GL152MNY
minImg
LSRNJ10145GL152MNY
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSRNJ10145GL152MNY
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 1.5MH 270MA 4.44OHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 360mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.44Ohm Max
Inductance 1.5 mH
Series LSRN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.5MHz