Casa / Fixed Inductors / LSRNJ10145GL4R7NNY
minImg
LSRNJ10145GL4R7NNY
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSRNJ10145GL4R7NNY
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 5.03A 17MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.69A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.03 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17.3mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 27.8MHz