Casa / Fixed Inductors / LSRNJ10155GL150MNY
minImg
LSRNJ10155GL150MNY
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSRNJ10155GL150MNY
Descrizione:
FIXED IND 15UH 3.65A 33.6MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.03A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.65 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34.1mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15.5MHz