Casa / Fixed Inductors / LSRNJ12555GL102MMY
minImg
LSRNJ12555GL102MMY
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSRNJ12555GL102MMY
Descrizione:
FIXED IND 1MH 590MA 1.344OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 470mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 590 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.35Ohm Max
Inductance 1 mH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2MHz