Casa / Fixed Inductors / LSRNJ12555GL150MMY
minImg
LSRNJ12555GL150MMY
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSRNJ12555GL150MMY
Descrizione:
FIXED IND 15UH 4.18A 27.96 MOHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.89A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.18 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 16.6MHz