Casa / Fixed Inductors / LSRNJ12555GL152MMY
minImg
LSRNJ12555GL152MMY
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSRNJ12555GL152MMY
Descrizione:
FIXED IND 1.5MH 440MA 2.076 OHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.08Ohm Max
Inductance 1.5 mH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.7MHz