Casa / Fixed Inductors / LSXBD6060YEL330M
minImg
LSXBD6060YEL330M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSXBD6060YEL330M
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 33UH 1.4A 188.5MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 145mOhm
Inductance 33 µH
Series LSXB
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz