Casa / Fixed Inductors / LSXBH10050HL330M
minImg
LSXBH10050HL330M
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSXBH10050HL330M
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 33UH 2.1A 85.8MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 66mOhm
Inductance 33 µH
Series LSXB
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8.2MHz