Casa / Fixed Inductors / LSXND4040MKL100MDG
minImg
LSXND4040MKL100MDG
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSXND4040MKL100MDG
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
1616
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 10UH 1.1A 204 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings -
DC Resistance (DCR) 204mOhm Max
Inductance 10 µH
Series LSXN
Type Wirewound
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Frequency - Self Resonant 30MHz