Casa / Fixed Inductors / LSXND4040TKL1R0NDG
minImg
LSXND4040TKL1R0NDG
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSXND4040TKL1R0NDG
Descrizione:
FIXED IND 1UH 3.2A 32.4 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 32.4mOhm Max
Inductance 1 µH
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Frequency - Self Resonant 90MHz