Casa / Fixed Inductors / LSXNE2424KKT150MN
minImg
LSXNE2424KKT150MN
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSXNE2424KKT150MN
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
FIXED IND 15UH 370MA 1.224OHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 470mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.224Ohm Max
Inductance 15 µH
Series LSXN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 27MHz