Casa / Fixed Inductors / LSXPD2020MKT4R7M0G
minImg
LSXPD2020MKT4R7M0G
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSXPD2020MKT4R7M0G
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 750MA 390MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 325mOhm
Inductance 4.7 µH