Casa / Fixed Inductors / LSXPD3030MKT1R5N
minImg
LSXPD3030MKT1R5N
Taiyo Yuden
Prodotto No:
LSXPD3030MKT1R5N
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
1212
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 1.5UH 1.61A 90MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings -
DC Resistance (DCR) 75mOhm
Inductance 1.5 µH
Series LSXP
Type Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 92MHz