MBR30H100CT
onsemi
Prodotto No:
MBR30H100CT
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-220
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 µA @ 100 V
Series SWITCHMODE™
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 15 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)