Casa / Diode Arrays / MBRB20H100CTGHE3/4
minImg
MBRB20H100CTGHE3/4
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
MBRB20H100CTGHE3/4
Pacchetto:
TO-263AB (D²PAK)
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY DUAL CC TO263
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C