Casa / Diode Arrays / MBRF20H100CTGHE3/4
minImg
MBRF20H100CTGHE3/4
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
MBRF20H100CTGHE3/4
Pacchetto:
ITO-220AB
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY DUAL CC ITO220
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package ITO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C