MBRM5100-13-F
Diodes Incorporated
Prodotto No:
MBRM5100-13-F
Pacchetto:
Powermite 3
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 100V 5A PWRMITE3
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Powermite 3
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 100 V
Series -
Package / Case Powermite®3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 810 mV @ 5 A
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 5A