MBRS3201T3G
onsemi
Prodotto No:
MBRS3201T3G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
SMC
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 200V 3A SMC
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 200 V
Series -
Package / Case DO-214AB, SMC
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 840 mV @ 3 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 3A