Casa / SCRs - Modules / MCNA120PD2200TB-NI
minImg
MCNA120PD2200TB-NI
IXYS
Prodotto No:
MCNA120PD2200TB-NI
Produttore:
IXYS
Descrizione:
BIPOLAR MODULE THYRISTOR/DIODE T
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 140°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 150 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 120 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 2.2 kV
Series -
Package / Case TO-240AA
Mfr IXYS
Package Box
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 190 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 2200A, 2380A