Casa / IGBT Modules / MG12225WB-BN2MM
minImg
MG12225WB-BN2MM
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
MG12225WB-BN2MM
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
WB
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V 325A 1050W WB
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 325 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 16 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package WB
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.7V @ 15V, 225A (Typ)
Package / Case Module
Power - Max 1050 W
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA