Casa / IGBT Modules / MIXA81WB1200TEH
minImg
MIXA81WB1200TEH
IXYS
Prodotto No:
MIXA81WB1200TEH
Produttore:
IXYS
Pacchetto:
E3
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V 120A 390W E3
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter with Brake
Current - Collector (Ic) (Max) 120 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package E3
Series -
Input Three Phase Bridge Rectifier
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 75A
Package / Case E3
Power - Max 390 W