Casa / Single FETs, MOSFETs / MKE38RK600DFEL-TRR
minImg
MKE38RK600DFEL-TRR
IXYS
Prodotto No:
MKE38RK600DFEL-TRR
Produttore:
IXYS
Pacchetto:
ISOPLUS-SMPD™.B
Descrizione:
MOSFET N-CH 600V 50A SMPD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6800 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 190 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 45mOhm @ 44A, 10V
Supplier Device Package ISOPLUS-SMPD™.B
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 3mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™
Power Dissipation (Max) -
Package / Case 9-SMD Module
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V