Casa / Current Sensors / MLX91206LDC-CAH-004-TU
minImg
MLX91206LDC-CAH-004-TU
Melexis Technologies NV
Prodotto No:
MLX91206LDC-CAH-004-TU
Pacchetto:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Descrizione:
SENSOR CURRENT HALL 25MT AC/DC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Polarization Bidirectional
Category Sensors, TransducersCurrent Sensors
Response Time 8µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 12mA
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 8-SOIC
Current - Sensing 25mT
Series Triaxis®
Sensitivity 77.5mV/mT
Accuracy ±1%
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Channels 1
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±0.5%
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Output Ratiometric, Voltage or PWM (Selectable)
Mfr Melexis Technologies NV
Part Status Active
Frequency DC ~ 90kHz