MM3Z6V2C
onsemi
Prodotto No:
MM3Z6V2C
Descrizione:
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323F
In magazzino : 22494
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.7 µA @ 4 V
Series -
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 9 Ohms