Casa / Diode Arrays / MMBD3004CQ-7-F
minImg
MMBD3004CQ-7-F
Diodes Incorporated
Prodotto No:
MMBD3004CQ-7-F
Pacchetto:
SOT-23-3
Descrizione:
HIVOLT SWITCHING DIODE BVR > 100
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 240 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 200 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 300 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 225mA (DC)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C