Casa / Specialized / MP2-H060-54P1-S-LR
minImg
MP2-H060-54P1-S-LR
3M
Prodotto No:
MP2-H060-54P1-S-LR
Descrizione:
CONN HEADER 60POS PCB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 5
Number of Positions 60
Voltage Rating -
Color Beige
Contact Finish Thickness 3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage -
Product Status Obsolete
Series MP2
Number of Columns -
Connector Style -
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)