Casa / Specialized / MP2-H192-41S1-S-TR30
minImg
MP2-H192-41S1-S-TR30
3M
Prodotto No:
MP2-H192-41S1-S-TR30
Produttore:
3M
Descrizione:
CONN HDR FUTUREBUS+ 192POS PCB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 4
Number of Positions 192
Voltage Rating -
Color Beige
Contact Finish Thickness 3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage Backplane
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Series MetPak™ MP2
Number of Columns -
Connector Style Futurebus+®
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)