MRF6V2150NR1
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MRF6V2150NR1
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
TO-270 WB-4
Descrizione:
RF MOSFET LDMOS 50V TO270
Guida per l'utente
Current Rating (Amps) -
Current - Test 450 mA
Voltage - Rated 110 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-270 WB-4
Power - Output 150W
Series -
Package / Case TO-270AB
Voltage - Test 50 V
Technology LDMOS
Mfr NXP USA Inc.
Frequency 220MHz