Casa / IGBT Modules / MSCGLQ75H120CTBL3NG
minImg
MSCGLQ75H120CTBL3NG
Microchip Technology
Prodotto No:
MSCGLQ75H120CTBL3NG
Descrizione:
PM-IGBT-SBD-BL3
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 160 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 4.4 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package -
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 75A
Package / Case Module
Power - Max 470 W