NC7SZ32P5X
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
NC7SZ32P5X
Pacchetto:
SC-70-5
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
OR GATE, LVC/LCX/Z SERIES, 1-FUN
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type OR Gate
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low -
Product Status Active
Supplier Device Package SC-70-5
Series 7SZ
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Input Logic Level - High -
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr Fairchild Semiconductor
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Current - Quiescent (Max) 2 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA