NC7WZ14P6X
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
NC7WZ14P6X
Pacchetto:
SC-88 (SC-70-6)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
INVERTER, LVC/LCX/Z SERIES, 2-FU
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.9ns @ 5V, 50pF
Logic Type Inverter
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.2V ~ 1.2V
Product Status Active
Supplier Device Package SC-88 (SC-70-6)
Series 7WZ
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Input Logic Level - High 1.4V ~ 3.6V
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr Fairchild Semiconductor
Features Schmitt Trigger
Number of Circuits 2
Package Bulk
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA