NCP4640H033T1G
onsemi
Prodotto No:
NCP4640H033T1G
Pacchetto:
SOT-89-5
Descrizione:
NCP4640 - LINEAR VOLTAGE REGULAT
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 20 µA
PSRR 30dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 36V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-89-5/6
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 20mA