NCP4680DSQ25T1G
onsemi
Prodotto No:
NCP4680DSQ25T1G
Pacchetto:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Descrizione:
150 MA, LOW NOISE LOW DROPOUT RE
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 70 µA
PSRR 75dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Protection Features Over Current
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 150mA