onsemi
Prodotto No:
NCV78763MW1R2G
Produttore:
Pacchetto:
32-QFN (7x7)
Batch:
-
Descrizione:
IC LED DRVR RGLTR PWM 1.6A 32QFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | Automotive |
| Voltage - Supply (Min) | 4V |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 32-QFN (7x7) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 32-VQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 40V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | onsemi |
| Frequency | - |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 1.6A |
| Base Product Number | NCV78763 |