onsemi
Prodotto No:
NCV78L15ABDR2G
Produttore:
Pacchetto:
8-SOIC
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 15V 100MA 8SOIC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.5035
$0.5035
10
$0.43225
$4.3225
25
$0.40356
$10.089
100
$0.29982
$29.982
250
$0.253726
$63.4315
500
$0.242193
$121.0965
1000
$0.178762
$178.762
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6.5 mA |
| PSRR | 39dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Control Features | - |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 15V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV78 |